Baccarat to gra karciana pochodząca z Francji. Przodkiem gry jest Felix Falguere, który żył w średniowieczu na Sycylii. Zasady Baccarat od tego momentu pozostały niezmienione, chyba że wtedy grali nie zwykłymi kartami, ale kartami Tarota.

Ogólne fakty

W starej grze jest legenda. Podstawą jest etruski rytuał oddawania czci dziewięciu bogom: rzucała się dziewięciostronną kość, która decydowała o losie dziewicy. Jeśli liczby były osiem lub dziewięć, dziewczyna zostawała kapłanką; jeśli sześć lub siedem – nie była już dopuszczana do obrzędów; jeśli miała mniej niż sześć – wrzucali ją do morza. Dziś gra oczywiście straciła swój los.

Gra jest prosta i szybka. W przypadku bakarata stosuje się stół, na którym nanosi się specjalne oznaczenia, a także osiem talii konwencjonalnych kart po 52 sztuki. Karty są rozdawane krupierem ze specjalnego urządzenia zwanego „sabo”. Najpopularniejsza na świecie jest amerykańska wersja gry, więc zastanówmy się nad zasadami gry w bakarata w tym stylu.

Uczestnicy gry muszą jedynie postawić zakład i oczekiwać ogłoszenia wyników dystrybucji. Od graczy nie są wymagane żadne inne rozwiązania, ponieważ ściśle określone zasady robią wszystko dla graczy. Przy jednym stole może jednocześnie brać udział maksymalnie trzech dilerów i czternastu graczy. Przeczytaj zasady gry i na pewno usiądź przy stole, aby spróbować swoich sił!

Cel Baccarat

Najprostszy cel, który można wymyślić, ma tylko Baccarat. Konieczne jest odgadnięcie, który z dwóch wygra: gracz lub krupier. Zakład jest postawiony na remis lub na zwycięstwo jednego z graczy. Wola wydarzenia determinuje zwycięzcę, więc nie należy spodziewać się specjalnych okoliczności dotyczących zakładu. Nawet nastolatek może z łatwością grać w tę grę.

Zasady bakarata

Najwyższą kombinację w Baccarat, która nazywa się „naturalną”, uzyskuje się z sumy wartości dwóch kart, równej dziewięciu. Podobna nazwa, ale poniżej „rangiem”, jest kombinacją dwóch kart, równych ośmiu. Każda karta ma swoją wartość: karty od 2 do 9 mają taką samą wartość jak ich wartość nominalna, as daje jeden punkt, inne karty nic nie dają graczowi. Jeśli okazało się, że liczba kart, która wypadła, jest większa niż dziewięć, należy odjąć dziesięć.

Stół do gry jest podzielony na sektory, w każdym z nich można stawiać zakłady osobno. Istnieją trzy rodzaje zakładów w Baccarat:

 • za zwycięstwo dealera (lub banko); wygrane wypłacane są w proporcji od 19 do 20 (lub 1: 1, ale z potrąceniem prowizji w wysokości 5%);
 • za zwycięstwo gracza (lub punto); wygrane wypłacane są 1: 1;
 • w przypadku remisu – gdy przeciwnicy będą mieli taką samą liczbę punktów; wygrane wypłacane są od 8 do 1 (chociaż niektóre kasyna praktykują wypłaty 9: 1).

Zasady Baccarat zalecają następujące działania graczy. Gracz dokonuje zakładu w odpowiednim sektorze stołu w granicach poziomów minimalnych i maksymalnych, po czym otrzymuje dwie karty od rozdającego. Jeśli gracz ma szczęście i natychmiast otrzymuje naturalną kombinację, dokonuje się porównania z całkowitą liczbą punktów dealera, określając w ten sposób zwycięzcę. Jeśli gracz nie ma szczęścia, a jego ilość w rękach jest mniejsza niż dziewięć lub osiem punktów, krupier daje mu trzecią kartę. Krupier kupuje dla siebie karty według ścisłych zasad, które określa kupiona karta trzeciego gracza:

 • Jeśli krupier ma 6 (lub więcej) punktów, trzecia karta nie jest kupowana, jeśli gracz jej nie wziął.
 • Jeśli gracz nie ma 8 punktów, krupier kupi trzecią kartę, jeśli ma tylko 3 punkty.
 • Obowiązkowa trzecia karta, gdy dealer ma 2 lub mniej punktów.
 • Karta nie jest kupowana, jeśli krupier ma karty o łącznej wartości 7 punktów.
 • Jeśli rozdający ma karty o wartości 5 punktów, to trzecia jest brana, jeśli gracz nie otrzymał karty o wartości 4, 5, 6, 7 punktów.
 • Karta jest brana, jeśli gracz nie otrzyma karty o wartości od 0 do 1 lub od 8 do 9, a krupier ma tylko 4 punkty.

Po porównaniu manipulacji kartami. Oczywiście zwycięzcą jest ten, którego kombinacja jest większa. Przy równych kwotach – remis, po czym krupier dokonuje płatności, zbiera karty w sabo i bakarat trwa.

Funkcje Baccarat

W tej grze istnieje element korzyści domu hazardowego. Będziesz wygrywać i przegrywać, o wszystkim decyduje przypadek i żaden z graczy nie ma żadnego wpływu na przebieg gry. Wielu próbowało liczyć karty, opracowywać metody wygrywania w bakaracie, ale do dziś żadna z nich nie jest skuteczna.

Jedyne, co można argumentować na podstawie niektórych obliczeń matematycznych, to:

 1. Zakład na remis jest praktycznie przegrany, lepiej go unikać, nawet jeśli oferowana jest wypłata od 9 do 1.
 2. Zakład na gracza jest najbardziej opłacalny, zaleca się jego częstsze stosowanie.
 3. Przy mniejszej liczbie talii w grze szanse na wygraną są większe, chociaż nie można tego jednoznacznie stwierdzić.

Dlatego częściej obstawiaj gracza, podejmuj ryzyko i wygrywaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *